Kněz a jeho služba aneb čím mohu posloužit?

Otázku uvedenou v nadpise pokládá kněz. Někomu může tato otázka připadat zbytečná, protože mu je jasné, co kněz dělá; jiný se jí nezabývá, protože službu kněze ve svém životě dosud nepotřeboval a ani nehodlá o ni žádat.

U mnoha jiných povolání je každému hned jasné, jaká je náplň práce např. pekaře nebo lékaře. Pojďme se společně podívat, co vlastně kněz dělá a co tedy může nabídnout lidem.

Protože je člověkem, který věří v živého Boha, modlí se. Modlitbu bychom mohli charakterizovat jako hluboký vztah lásky mezi člověkem a Bohem, který je neviditelný (což ale neznamená vymyšlený nebo neskutečný). Je to asi tak, jako když člověku, s kterým si rozumím, dokážu s přirozenou samozřejmostí vyprávět o všem, co prožívám, i o tom, co prožívají moji přátelé. Podobně je tomu i v modlitbě, kdy kněz Bohu předkládá bolest i naději, radost i zármutek svých současníků; nečiní to však proto, že by Bůh byl automatem na řešení problémů, ale proto, že nikdo jiný nemá člověka tak rád jako Bůh, který toho pro záchranu člověka v dějinách udělal jednoznačně nejvíce.

 

Bohoslužby

 Červenec

 

Všestary: Každou neděli od 8:00

Neděliště:  sobota 14.7. v 16:30, sobota 28.7. v 16:30

Chlum: sobota 7.7. v 16:30 , sobota 21.7. v 16:30

Světí Tento měsíc mše svatá ve Světí nebude

Anketa

Četli jste nějakou z encyklik či exhortací papeže Františka?

Celkový počet hlasů: 99

© 2016 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode