31. neděle v mezidobí

03.11.2018 16:47

28. října slavíme 30. neděli v mezidobí pravidelnou bohoslužbou v kostele Nejsvětější Trojice ve Všestarech od 10:00. Při bohoslužbách prosíme mj. také za naši vlast (v souvislosti se stým výročím vzniku republiky).

Ve čtvrtek 1. listopadu je Slavnost všech svatých.

V pátek 2. listopadu 2018 budeme slavit Vzpomínku na všechny věrné zemřelé bohoslužbou od 16:30 v kostele Proměnění Páně na Chlumu. Při přímluvách je možné vzpomenout také na jednotlivé zemřelé příbuzné a známé (v případě zájmu mohou účastníci bohoslužby předem napsat na lístek jména, která budou čtena v přímluvách; bude též možné se do přímluv zapojit osobně). Po bohoslužbě bude možnost pomodlit se v tichu za zemřelé na přilehlém hřbitově.

V sobotu 3. listopadu 2018 se bude od 16:30 konat bohoslužba s nedělní platností v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Nedělištích. Také při této bohoslužbě bude možné vzpomenout na jednotlivé zemřelé v přímluvách (lze přinést jejich jména napsaná na lístku, příp. se zapojit osobně do přímluv).

V neděli 4. listopadu budeme slavit bohoslužbu od 10:00 ve farním kostele ve Všestarech. Také při této bohoslužbě bude možné vzpomenout na jednotlivé zemřelé v přímluvách (lze přinést jejich jména napsaná na lístku, příp. se zapojit osobně do přímluv). Po bohoslužbě bude následovat společná návštěva hřbitova s modlitbou za zemřelé.

Připomínáme, že 2. listopadu (a odpoledne 1. 11.) lze při návštěvě kostela získat plnomocné odpustky pro duše v očistci. K  podmínkám, které můžeme splnit účastí na bohoslužbě 2. 11. na Chlumu (modlitba Páně a vyznání víry, sv. přijímání, modlitba na úmysl papeže), patří dále slavení svátosti smíření (v nepříliš vzdálené době). Zmíněné plnomocné odpustky lze také získat kterýkoliv den od 1. do. 8. listopadu při návštěvě hřbitova spojené s modlitbou za zemřelé (a při splnění obvyklých podmínek: slavení svátosti smíření, svaté přijímání a modlitba na úmysl papeže).

Svátost smíření (zpověď) bude možné slavit před bohoslužbami v sobotu 3. 11. v Nedělištích i v neděli 4. 11. ve Všestarech. Při slavení svátosti smíření v nás nekonečně milosrdný Bůh  obnovuje křestní milost – to prospívá nejen nám samotným, ale i celé církvi. Zdarma daná Boží milost  vnáší pokoj také do našich vztahů k ostatním lidem, včetně našich zemřelých předků a ostatních blízkých.

Více zde: https://farnost-vsestary.webnode.cz/ohlasky/

4. listopadu slavíme 31. neděli v mezidobí pravidelnou bohoslužbou ve farním kostele Nejsvětější Trojice ve Všestarech od 10:00.

V pátek 9. listopadu 2018 slavíme Svátek posvěcení lateránské baziliky, v sobotu 10. listopadu je památka sv. Lva Velikého, papeže a učitele církve.

V sobotu 10. 11. se bude od 16:30 konat bohoslužba s nedělní platností v kostele Proměnění Páně na Chlumu.

V neděli 11. listopadu budeme slavit bohoslužbu od 10:00 ve farním kostele ve Všestarech.

Svátost smíření (zpověď) bude možné slavit před bohoslužbami v neděli 4. 11. ve Všestarech a v sobotu 10. 11. na Chlumu.

Připomínáme, že kterýkoliv den od 1. do 8. listopadu lze při návštěvě hřbitova spojené s modlitbou za zemřelé získat plnomocné odpustky určené našim zemřelým (při splnění obvyklých podmínek: slavení svátosti smíření, svaté přijímání a modlitba na úmysl papeže). K plnomocným odpustkům více www.pastorace.cz/tematicke-texty/dusickove-odpustky a www.pastorace.cz/tematicke-texty/vysvetleni-k-odpustkum.

aktuální přehled
listopad - prosinec 2018
(jen do doby aventní - vánoční pořad bude zveřejněn později)

Všestary: pravidelné nedělní bohoslužby v 10:00